avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Grilele de la examenul pt. cei cu 5 ani vechime
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Grilele de la examenul pt. cei cu 5 ani vechime

Pt. cei interesati s-au publicat grilele de la examenul de admitere in magistratura pt. cei cu 5 ani vechime, examen sustinut in 13 aprilie.
De asemenea au aparut si rezultatele finale.
[ link extern ]

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:10, 10 Septembrie 2008
Opinia mea este ca au fost usoare comparativ cu ce putea fi...
daaa toata lumea se grabeste sa tipe cat de usoare au fost grilele la acest examen.dar va asigur ca daca erati acolo nu vi s-ar fi parut atat de usoare. si in plus sa tineti cont si de concurenta-rezultatele sunt foarte stranse.e adevarat a fost mai usor la inm dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu jenata ca am reusit la acest examen.
hai sa fim seriosi...pe langa ex INM, e floare la ureche. In plus de asta as vorbi mai putin daca cei de la ex INM ar sta cu codurile pe masa....:foottap::fight:
asa si?ce ar trebui?sa plang in pumni ca am intrat direct pe post? nu eu am facut regulile
nu inteleg ce e cu tonul asta:-/... mi se pare mie sau ai inceput sa dai cu nasul in grinda? :fight: Inca nu ai ajuns presedintele Romaniei... ia-o mai usor...pana ajungi in sala de judecata sa nu faci vreun infarct.. te inteleg ca ai ceva de demonstrat, dar nu e cazul...:confused:
bravo tie! eu doar am vrut sa zic ca pe langa faptul ca subiectele au fost mai usoare decat la INM ati mai stat si cu codurile langa voi, atat. Eu nu vreau sa dea subiecte mai usoare la INM, vreau totusi sa fie echitabil examenul dupa 5 ani:...
Cei de la INM mai fac inca 2 ani...:rolleyes:

:coffee:

Alte discuții în legătură

Posibile noi probe la admitere la inm 2011-2012 - incredibil ce vor sa faca! mer_123 mer_123 Acum cateva zile s a afisat pe saitul CSM un anunt privind recrutarea magistratilor pe viitor (aflata in dezbatere publica),probabil va intrebati ce vor sa ... (vezi toată discuția)
Admitere Anamaria_Larisa Anamaria_Larisa Vreau sa mi se explice si mie care este diferenta intre \"admitere in magistratura\" si \"admitere la Institutul National de Magistratura\" (vezi toată discuția)
A intrat cineva la magistratura dintre cei de pe aici??? mattei_d mattei_d Ati reusit sa intrati la magistratura?cum a fost?catati invatat?laudati-va aici ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare. Sper ca acest subiect sa ne ... (vezi toată discuția)