avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cesiune de creanta
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cesiune de creanta

Am nevoie de un model de contract de cesiune de creanta. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!

Cel mai recent răspuns: lucanumh , utilizator 17:05, 6 Mai 2010
Dati-mi un e-mail si va trimit....in cursul zilei
Vreau si eu un model. va rog frumos!!!!!!!!!!!!!
taran_ecaterina@yahoo.com
buna .As vrea si eu un model de contract de cesiune de creanta daca se poate va rog frumos.imi puteti trimite la email:petroguard@yahoo.com.Multumesc
Am si eu mare nevoie de un contract de cesiune creante. Va rog sa imi transmiteti, daca puteti, la adresa dri0300@yahoo.com.

In plus, as avea rugamintea sa-mi spuneti daca un astfel de contract trebuie autentificat la notar. Multumesc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu este necesar. Daca doriti unul autentic, are valoare de titlu executoriu, vi-l intocmeste notarul si il si autentifica.

Alte discuții în legătură

Contract cesiune creante/datorii ContSters109653 ContSters109653 Societatea A are in derulare un contract cu CEC - Cec-ul a finantat cumpararea unui apartament si societatea achita rate la CEC. Societatea (administratorul) ... (vezi toată discuția)
Procedura cesiune snc liliana v liliana v buna ziua, cum se face cesionarea catre o terta persoana intr-o societate in nume colectiv. aveti niste formulare? multumesc (vezi toată discuția)
Cesiunea de creante FLORY_ST FLORY_ST as dori un model de contract de cesiune de creante, va rog si in acelasi timp sa imi raspundeti la o intrebare, daca se poate. daca societatea X este ... (vezi toată discuția)