avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa poluare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa poluare

ce sanse sunt ca taxa poluare sa fie anulata de parlament?
Slabe sanse sunt din punctul meu de vedere ca aceasta taxa sa fie anulata de parlament ...... :(
stiu si eu? poate se gandesc ca da bine de alegeri... sau poate se gandesc sa respecte si ei un tratat ceva...
Acum au gasit alta chichita .... persoanele care au platit o taxa auto mai mare decat cea calculata dupa noua grila vor primi diferenta de bani inapoi .... fiind an electoral, posibil s-o anuleze ...cine stie :-/
elis a scris:

Acum au gasit alta chichita .... persoanele care au platit o taxa auto mai mare decat cea calculata dupa noua grila vor primi diferenta de bani inapoi .... fiind an electoral, posibil s-o anuleze ...cine stie :-/



vor primii diferenta de bani inapoi dupa ce registrul auto masoara coeficientul de poluare. Ca registrul sa masoare coeficientul ala am inteles ca tre sa platesti 600 de oiro...
Deci .. tot nu se recupereaza ...pe de o parte, iti da posibilitatea sa recuperezi o parte din bani, dar in schimb te pune sa platesti o taxa pentru a-ti masura coeficientul de poluare :(

Alte discuții în legătură

Noua taxa de poluare!!!!!!!! alinel alinel am cumparat o masina adusa din Germania cu 2200 euro,este din1998,Opel Astra si aflu ca trebuie sa platesc 1412 euro taxa adica atat cat a costat ea in ... (vezi toată discuția)
Recuperarea dif de taxa de prima inatriculare sosow sosow Buna seara Dupa cum se stie legea taxei de prima inmatriculare a fost modificata. Acum cei ce am platit aceasta taxa inainte de noua lege putem recupera ... (vezi toată discuția)
Taxa de prima inmatriculare ?! raku_cmr raku_cmr Am cumparat o masina euro 3. Din cate am auzit la televizor taxa de prima inmatriculare va scadea de la 1 iulie 2008, este adevarat? Am mai inteles ca cei care ... (vezi toată discuția)