Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cartel Alfa si CCMNN 2011-2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cartel Alfa si CCMNN 2011-2014

Iata raspunsul primit de la Cartel Alfa referitor la CCMNN

Buna seara!
Am rugamintea de a-mi spune daca CCMNN 2011-2014 a fost semnat de toate
partile si daca a fost depus la Ministerul muncii pentru inregistrare?
Va multumesc pentru timpul acordat.
Cu deosebita consideratie,
Rodica Leuca

Buna ziua.
Stimata doamna,
Aveti mai jos raspunsul dlui presedinte Bogdan Iuliu Hossu.

-----Original Message-----
From: hossu@cartel-alfa.ro [mailto:hossu@cartel-alfa.ro]
Sent: Friday, March 18, 2011 9:10 AM
To: Simona Popescu - Expert Comunicare Dep. Comunicare
Subject: Re: FW: CCMNN 2011-2014

Bogdan Iuliu HOSSU
Doamna/Domnisoara

CCMUNN 2011-2014 nu a fost inregistrat deoarece nu toate confederatiile
patronale au semnat forma finala (cele din ACPR, in special confederatiile
patronale din IMM) nu au semnat

CCMUNN 2007-2010 insa este prelungit

Presedinte CNS "Cartel ALFA"
Splaiul Independentei 202A, sect.6 Bucuresti
Tel.: +4 021.317.10.45
Fax: +4 021.312.34.81
Mobil: +4 0744.384.424
E-mail: hossu@cartel-alfa.ro
[ link extern ]
Foarte interesant si foarte util.
Nu stim cat de agreata este ideea de catre Ministerul muncii intrucat se pare ca ei sustin contrariul!
Deci pana la urma mai beneficiem de prevederile CCM LA NIVEL national 2007-2010?
simona.elisa a scris:

Deci pana la urma mai beneficiem de prevederile CCM LA NIVEL national 2007-2010?

Dupa cei de la Ministerul Muncii NU exista CCMNN dupa cei de la Cartel Alfa exista#-oX-( Traim intr-o tara a contradictiilor: unii hăis altii cea.............
Bucuria unor angajatori...................#-o#-o#-o#-o#-o#-o#-o.
Din pacate asta e tara in care traim. Chiar ieri un prieten a fost la un interviu, iar Directorul era extrem de incantat ca de acum o sa poata sa concedieze oameni , mult mai usor.........X-(#-o
simona.elisa, utilizator
leuca_luminita a scris:

simona.elisa a scris:

Deci pana la urma mai beneficiem de prevederile CCM LA NIVEL national 2007-2010?

Dupa cei de la Ministerul Muncii NU exista CCMNN dupa cei de la Cartel Alfa exista#-oX-( Traim intr-o tara a contradictiilor: unii hăis altii cea.............

Nu contrazic afirmatia celor de la Cartel Alfa, dar nici aceasta adresa emisa de catre acestia nu lamureste semnele de intrebare care planeaza asupra denuntarii.

Art.4 alin.2 din CCMN prevede clar ca daca nu se denunta contractul de catre una dintre parti, atunci durata acestuia se prelungeste cu un an ... ori este de notorietate publica faptul ca o organizatie patronala l-a denuntat si implicit de acest lucru se leaga onoratul nostru Minister al Muncii ...