Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ordonante peste ordonante (oug71/2009 ; oug18/2010 ; ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ordonante peste ordonante (oug71/2009 ; oug18/2010 ; oug45/2010 ; oug113/2010)

Oug71/2009 : art.1 , (1^1) Plata sumelor prevazute prin hotarari judecatoresti avand ca obiect acordarea unor drepturi de natura salariala stabilite in favoarea personalului din sectorul bugetar, devenite executorii in perioada 1 ianuarie—31 decembrie 2010, se realizeaza astfel: .........

Oug 45/2010 ( 20 mai 2010 ): art.1 ; 2. Alineatul (1^1) se abroga.

Oug113/2010 : ( 20 decembrie 2010 ) Art. II. - (1) Plata sumelor prevazute prin hotarari judecatoresti avand ca obiect acordarea unor drepturi de natura salariala stabilite in favoarea personalului din sectorul bugetar, devenite executorii pana la 31 decembrie 2010, se realizeaza astfel:.........

Intrebarea mea este : Pentru un proces castigat in perioada 20 mai - 20 dec. 2010 se poate solicita executarea silita ?

Da, se poate solicita executarea silita pentru un proces castigat in perioada 20 mai - 20 dec. 2010 .
Multumesc foarte mult !!!
Am solicitat executarea silita , judecatoria a admis-o dar tot judecatoria a admis si contestatia la executare . Ce sa mai inteleg ?
lungu1on a scris:

Am solicitat executarea silita , judecatoria a admis-o dar tot judecatoria a admis si contestatia la executare . Ce sa mai inteleg ?

Pentru ce motive s-a admis contestatia la executare ?
Inca nu am primit motivarea .