Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate firma de telefonie
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

firma de telefonie

buna ziua..am incheiat acum 6 luni un contract pe 2 ani cu o firma de telefonie(cablu.internet,telefon)acum trebuie sa plec din tara si vreau sa le incid ...se poate?
Cred ca va raspunde contractul pe care l-ati incheiat intre parti! Noi nu stim ce spune in contract!
Se poate dar platiti penalizari pentru lunile cat nu mai stati cu contractul la ei pana la 2 ani.
Se poate rezilia contractul inainte de termen.
Inainte de reziliere studiati-l cu atentie. De obicei firmele de cablu includ in contract unele facilitati ( minute gratuite, decodor, etc).
Sunt unele contracte care prevad ca in caz de reziliere inainte de termen trebuie sa se plateasca o anumita suma de bani ( 100-300 euro).

mda..cam asa scrie si la mine in contract ca trebuie sa le platesc despagubiri..o sa ma gandesc daca merita sa le platesc dupa cum i-mi merge si mie netu...:D
din cate stiu eu, daca nu ti-au oferit ceva gratuit ( telefoane, laptopuri, etc) atunci in mod normal exista o taxa modica de reziliere in nici un caz sute de euro....depinde de contract dar asa ar trebui sa fie