avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ccm ramura sanitara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ccm ramura sanitara

Buna dimineata!
Pe 30 iunie a fost semnat Contractul colectiv de muncă la nivel de grup de unităţi al Ministerului Sănătăţii şi unităţilor din subordine pe anul 2011.
Aveti cumva cunostinta daca a fost inregistrat la MMFPS, eventual publicat in monitor?
Multumesc.
Din cate cunosc , inca nu s-a depus spre inregistrare la Ministerul Muncii acest CCM...
Va multumesc!
Dupa ce v-am citit raspunsul am reintrat pe siteul federatiei unde apare , (update 2 august 2011!!), forma ccm inregistrata la mmfps in data de 19 iulie 2011.Daca stiam ca sunt atat de operativi va intrebam mai de demult!:D
Ultima modificare: Marți, 2 August 2011
stelarman, utilizator
stelarman a scris:

Va multumesc!
Dupa ce v-am citit raspunsul am reintrat pe siteul federatiei unde apare , (update 2 august 2011!!), forma ccm inregistrata la mmfps in data de 19 iulie 2011.Daca stiam ca sunt atat de operativi va intrebam mai de demult!:D


Incercati sa trimiteti un mail la Relatii cu Publicul la Ministerul Muncii in acest sens ... relatiicupublicul@mmuncii.ro
stelarman a scris:

Buna dimineata!
Pe 30 iunie a fost semnat Contractul colectiv de muncă la nivel de grup de unităţi al Ministerului Sănătăţii şi unităţilor din subordine pe anul 2011.
Aveti cumva cunostinta daca a fost inregistrat la MMFPS, eventual publicat in monitor?
Multumesc.




Inregistrarea la MMFPS s-a facut sub nr.455/01/19.07.2011.
Aveti aici adresa prin care MMFPS comunica inregistrarea ccc partilor semnatare:

[ link extern ]


În Monitorul Oficial al României, Partea a V-a, se publică contractul colectiv de muncă încheiat la nivel naţional şi de ramură.
Contractul colectiv de muncă se depune la sediul CRP în termen de 30 de zile de la înregistrarea acestuia la Ministerul Muncii, Familiei şi Egalităţii de ªanse.
Deci nu avea cum sa fie inca publicat,in 19 august se implinesc abia cele 30 de zile de la data inregistrarii.

Off topic: scuzati va rog publicarea a doua mesaje consecutive,nu cunosc motivul pentru care nu am putut continua cu primul mesaj desi ma puteam incadra in timpul alocat editarii.
Ultima modificare: Marți, 2 August 2011
ContSters136493, utilizator
Va multumesc @ondino pentru precizari. Mai am o intrebare: acest ccm se aplica cu 19.07.2011 sau dupa publicarea sa in MO ?

Alte discuții în legătură

Contract colectiv de munca 2012 validunca validunca daca este semnat contractul colectiv de munca pe 2012 in domeniuL SANATATII? (vezi toată discuția)
Ccm ramura sanitara luxi luxi unde pot gasi ccm ramura sanitara care este in vigoare in prezent (vezi toată discuția)
Nu exista contract colectiv de munca la ora actuala? tu_tu tu_tu Nu exista in momentul de fata contract colectiv de munca la nivel national in vigoare???? cica Legea 130/1996 a fost abrogata?!?!?! (vezi toată discuția)