Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ccm ramura sanitara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ccm ramura sanitara

Buna dimineata!
Pe 30 iunie a fost semnat Contractul colectiv de muncă la nivel de grup de unităţi al Ministerului Sănătăţii şi unităţilor din subordine pe anul 2011.
Aveti cumva cunostinta daca a fost inregistrat la MMFPS, eventual publicat in monitor?
Multumesc.
Din cate cunosc , inca nu s-a depus spre inregistrare la Ministerul Muncii acest CCM...
Va multumesc!
Dupa ce v-am citit raspunsul am reintrat pe siteul federatiei unde apare , (update 2 august 2011!!), forma ccm inregistrata la mmfps in data de 19 iulie 2011.Daca stiam ca sunt atat de operativi va intrebam mai de demult!:D
stelarman, utilizator
stelarman a scris:

Va multumesc!
Dupa ce v-am citit raspunsul am reintrat pe siteul federatiei unde apare , (update 2 august 2011!!), forma ccm inregistrata la mmfps in data de 19 iulie 2011.Daca stiam ca sunt atat de operativi va intrebam mai de demult!:D

Incercati sa trimiteti un mail la Relatii cu Publicul la Ministerul Muncii in acest sens ... relatiicupublicul@mmuncii.ro
stelarman a scris:

Buna dimineata!
Pe 30 iunie a fost semnat Contractul colectiv de muncă la nivel de grup de unităţi al Ministerului Sănătăţii şi unităţilor din subordine pe anul 2011.
Aveti cumva cunostinta daca a fost inregistrat la MMFPS, eventual publicat in monitor?
Multumesc.

Inregistrarea la MMFPS s-a facut sub nr.455/01/19.07.2011.
Aveti aici adresa prin care MMFPS comunica inregistrarea ccc partilor semnatare:

[ link extern ]

În Monitorul Oficial al României, Partea a V-a, se publică contractul colectiv de muncă încheiat la nivel naţional şi de ramură.
Contractul colectiv de muncă se depune la sediul CRP în termen de 30 de zile de la înregistrarea acestuia la Ministerul Muncii, Familiei şi Egalităţii de ªanse.
Deci nu avea cum sa fie inca publicat,in 19 august se implinesc abia cele 30 de zile de la data inregistrarii.

Off topic: scuzati va rog publicarea a doua mesaje consecutive,nu cunosc motivul pentru care nu am putut continua cu primul mesaj desi ma puteam incadra in timpul alocat editarii.
ContSters136493, utilizator
Va multumesc @ondino pentru precizari. Mai am o intrebare: acest ccm se aplica cu 19.07.2011 sau dupa publicarea sa in MO ?