Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Salariu jurist
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Salariu jurist

CAT CASTIGA UN JURIST CU 3 ANI VECHIME ,IN 2011 IN BUCURESTI ,ANGAJAT LA O FIRMA PARTICULARA?:-/
Poate castiga de la 1200 lei brut in sus ...:)
Poate a auzit careva ,,un jurist colaborator la o firma de recuperari are salariu plus un anumit procent din suma recuperata la un dosar? E bine sa fii jurist colaborator(recuperari creante)?Ce credeti?:-/
Se practica asa forma de salarizare ... insa aceasta este negociata cu angajatorul.
undeva in jurul a 2000 ron....depinde de firma
Raspuns corect:
In majoritatea cazurilor un jurist castiga cam 50% din cat ar trebui sa castige raportat la stresul de care are parte in nebunia legislativa din Romania.