avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune si injuraturi minora la sectia de politie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune si injuraturi minora la sectia de politie

buna seara
am 16 ani si am fost astazi luata de casa de politisti,pe motivul ca eu am scos bani de pe cardul mamei

mama a depus plangere,pe legea furtului in familie.

s-au uitat pe camerele de la banci,fara mandat,m-au luat pe sus din curtea casei,desi eu refuzam cateric sa merg.m-au tras in masina si m-au dus la sectie.

de fata cu parintii mei au vorbit asa,si parintii le-a dat voie.

ce pot s afac,sunt in stare de soc.numai plang intr-una.asa frica nu mi-a mai fost nicioadat.

vreau sa merg la procuror.ar fi bine?
Ultima modificare: Miercuri, 14 Septembrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: nick_cdr , utilizator 11:49, 14 Septembrie 2011
ar fi bine sa vorbiti cu mama dvs sa-si retraga plangerea si asa nu ati mai avea nicio problema.
da ar fi bine. și ar fi și mai bine, dacă ați merge și la direcția pentru protecția copilului și să povestiți. dacă ați furat ok, veți fi pedepsită, dar trebuie să fiți tratată omenește.
va rog daca puteti sa-mi raspundeti la intrebarile mele,referitor la comportamentul politistilor.in rest stiu ce am de facut.

nu au nici o probaq ca eu am scos banii.daca nu imi da nici bani de absorbante,ce vrtei sa fac?nici mancare nimic.
DEDITA MIHAELA a scris:

da ar fi bine. și ar fi și mai bine, dacă ați merge și la direcția pentru protecția copilului și să povestiți. dacă ați furat ok, veți fi pedepsită, dar trebuie să fiți tratată omenește.


da.aveti dreptate.o sa merg si la protectia copilului.mai astept sfaturi.multumesc mult.

daca veti merge la protectia copilului nu va degreveaza de raspunderea penala ca ati furat, oricum au incalcat procedura daca nu avea mandat organele de politie. va trebuie un avocat.

Alte discuții în legătură

Neprezentare citatie Fulgerr Fulgerr Buna ziua! Voi povesti putin ca sa aveti o idee si astfel sa ma puteti sfatui mai bine, daca doriti. Intr-o seara, doi tipi s-au luat de mine si cativa ... (vezi toată discuția)
Minorii problema, mark37 mark37 Buna seara, Sunt un tata al unui minor,despartit de 2 anii de mama copilului ,in sentinta judecatoreasca se spune ca ambi parintii trebuie sa participe la ... (vezi toată discuția)
Sunt acuzata de furt pentru ca cineva a pierdut un telefon si niste chei criscali81 criscali81 Eu zic ca o sa ne fie si la 80 de ani frica de moarte, nimeni nu vrea sa moara, decat daca are ganduri sinucigase. Nu ajungi la 60 de ... (vezi toată discuția)