Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pedeapsa cu supendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pedeapsa cu supendare

Buna ziua,
Am o pedeapsa cu suspendare de 3 ani pentru furt. Intrebarea mea este daca comit vreo infractiune pe teritoriul altui stat din UE se shimba cu ceva statutul celor trei ani cu supendare. Pot deveni "cu executare "

Stima
Da.
Daca in termenul de incercare savarsiti alta infractiune ( indiferent in ce tara), se revoca suspendarea si veti executa pedeapsa in penitenciar.
si executarea unde are loc in Ro sau in tara acea ?
Eu nu inteleg un lucru.
De ce ar trebui sa mai comiteti alte infractiuni in continuare...?
este o simpla intrebare . Am pus numai problema atat nu am spus ca si intentionez sa comit alte infractiuni .