avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... pedeapsa cu supendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

pedeapsa cu supendare

Buna ziua,
Am o pedeapsa cu suspendare de 3 ani pentru furt. Intrebarea mea este daca comit vreo infractiune pe teritoriul altui stat din UE se shimba cu ceva statutul celor trei ani cu supendare. Pot deveni "cu executare "

Stima
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 23:07, 13 Septembrie 2011
Da.
Daca in termenul de incercare savarsiti alta infractiune ( indiferent in ce tara), se revoca suspendarea si veti executa pedeapsa in penitenciar.
si executarea unde are loc in Ro sau in tara acea ?
Eu nu inteleg un lucru.
De ce ar trebui sa mai comiteti alte infractiuni in continuare...?
este o simpla intrebare . Am pus numai problema atat nu am spus ca si intentionez sa comit alte infractiuni .

Alte discuții în legătură

Talharia - individualizare, spor, ncp Sabadeea Sabadeea buna ziua! Prietenul meu este condamnat de un an pt inselaciune si a primit 5 ani.Este recidivist! In luna februarie,dupa indroducerea noul cod penal, i-a ... (vezi toată discuția)
Penal nin-60-ct@yahoo.com nin-60-ct@yahoo.com Cîti ani de inchisoare se da la o pers. care e complice la furt , si fiind si recidivist ? ms... (vezi toată discuția)
Fapta recidivist Ionuttt93 Ionuttt93 Buna ziua, daca am fost liberat condiționat cu un rest de pedeapsa de 8 luni pana la pedeapsa finala si comit o noua fapta dupa acele 8 luni mi se da si ... (vezi toată discuția)