Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... candidati la concursul de admitere INM 2009 Uniti-va!!!
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

candidati la concursul de admitere INM 2009 Uniti-va!!!

cred ca acest mijloc de comunicare ne-ar fi de un real folos tuturor care se gandesc sa participe la concursul de admitere INM 2009 si de aceea mi-ar face mare placere sa schimbam sfaturi,opinii,informatii,ganduri...orice idee intre noi,as cum vad ca au facut-o si cei care au participat la concursul din anul acesta...
Sunteti de acord cu mine?
Eu cel putin astept un sfat,o impresie si de la cei care se pregatesc pentru viitorul concurs dar mai ales de la cei care au trecut deja prin asta indiferent daca au reusit sau nu.M-ar ajuta foarte mult sa imi fac o idee ce se intampla in momentul examenului,si dupa reusita sau nereusita:((...
M-am hotarat sa particip si eu anul urmator,recunosc nu cu cele mai mari sperante,caci sunt in anul 4 de facultate si din cate am auzit,prea putini sunt aceia care reusesc din prima intr-ucat e nevoie de o pregatire foarte buna care necesita timp...Am inteles ca e de preferat sa se studieze din anumiti autori pentru reusita,asta tot de pe forum...Sunt multe de discutat si de aflat de aceea m-as bucura sa ne unim toti si sa comunicam intre noi..
bdm_jus, utilizator
baga mare la invatat si nu mai cauta ajutor pe forum.
6 - 8 luni cate 5-6 ore/zi ca sa ai sanse reale de reusita.

hai fugi de aci si sa nu te mai prind pana la anu' pe forum.
si eu vreau sa incerc la anu la INM . ink nu m-am apucat d inv, deocamdata vreau sa-mi procur toate cartile necesare si binenteles cele mai bune.
Eu nu dau examen la INM, ci iau examenul la INM in 2009. Sunt interesat de interviul constând în chestionarea orală a candidatilor în scopul identificării aptitudinilor, motivaţiilor şi elementelor de etică specifice profesiei de magistrat. Astept raspuns de la cei care au intrat la INM. Va multumesc.
cred ca este o idee foarte buna!...v-ati apucat deja de invatat?
asteapta mult si bine, andrei.