Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cumul de functii

Va rog sa-mi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare: un medic specialist care are norma de baza intr-un cabinet din ambulatorul integrat al unui spital,poate sa lucreze dupa cele 7 ore de program pe o sectie de aceeasi specialitate a aceluiasi spital cu 1/2 norma pe un post temporar vacant ?Se intocmeste cim in timp partial?
Revisalul nu te lasa sa introduci la aceeasi persoana doua contracte,oare de ce?
Art. 35 din Codul Muncii permite cumulul de functii. Trebuie sa faceti un act aditional la CIM-ul existent in care sa treceti si noul post si timpul de lucru.
Multumesc,dar in Revisal cum se inregisreaza?
Se inregistreaza ca si un nou c.i.m. pentru acelasi salariat. La contracte va apar salariatii inregistrati , selectati salariatul respectiv si veti urma apoi procedura de inregistrare a celui de-al doilea c.i.m. Dupa inregistrarea si salvarea c.i.m., mergeti pe Raport / salarat si veti putea vizualiza ambele c.i.m.-uri.

promes a scris:

Va rog sa-mi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare: un medic specialist care are norma de baza intr-un cabinet din ambulatorul integrat al unui spital,poate sa lucreze dupa cele 7 ore de program pe o sectie de aceeasi specialitate a aceluiasi spital cu 1/2 norma pe un post temporar vacant ?Se intocmeste cim in timp partial?
Revisalul nu te lasa sa introduci la aceeasi persoana doua contracte,oare de ce?

Fiind ambulatoriu integrat, specialitate(cabinet) cu corespondent in sectia cu paturi ,postul medicului respectiv figureaza pe statul de functii in spital cu program de lucru atat in spital cat si in ambulatoriu?
De ce intreb,pt. ca stiam ca, in conditiile de incheiere a contractelor de furnizare de servicii medicale,Casa de Sanatate nu permitea cumul medic ambulator-spital ,adica daca postul era pe ambulator,medicul nu putea cumula pe spital,ci numai invers,adica medicul din spital putea face cumul pe ambulatoriu.
ContSters136493, utilizator
Medicul respectiv este angajat cu cim in timp partial in cadrul sectiei pe un post al carui titular este un medic rezident care se va prezenta la post peste 2 ani.
Cand am vrut sa-l inregistrez in revisal,am intrat iar pe nu am putut mi se spune ca persoana exista deja.Multumesc Ondino!