Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de comodat pentru firma de inchirieri auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de comodat pentru firma de inchirieri auto

Buna ziua, am si eu o nelamurile cu privire la contractul de comodat. Vreau sa stiu daca pot face contract de comodat cu masina proprie - de pe persoana fizica cu doua societati de inchirieri auto (rent a car) in aceeasi perioada si in ce conditii
Multumesc anticipat.
Solutia ar fi un contract tripartit, in care cele doua societati sa fie comodatari si sa imprumute impreuna bunul.
ma puteti ajuta cu un model de contract tripartit va rog? nu stiu cum sa stipulez in contract timpul de folosinta a masinii :(
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult, :)
m-am tot gandit ca sa nu ma complic, daca as da in comodat masina la o singura persoana juridica - X, ( in contract stipulez ca sunt de acord sa o subcontracteze) care la randul ei ar da in comodat la a doua persoana juridica - Y, ar fi legal?
~ Conținut șters la cerere ~