Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... sng
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

sng

te poti inscrie la INM daca esti absolvent al SNG(parctica Judiciara 5 ani dupa terminare SNG) si ai studii superioare nu de specialitate juridica,orice alta speciallitate.multumesc
La INM te poti inscrie daca ai studii superioare juridice. Nu conteaza vechimea in specialitate juridica ci doar sa fii licentiat in drept.
ms!
Cine e absolvent de SNG are NEAPARAT si studii juridice. Din cate stiu eu este conditie eliminatorie la admiterea la SNG.
eu mam uita pe siteul lor si acolo specifica de grefieri cu studii superioare juridice dar si grefieri cu studii de alta specialitate(si cu studii medii) ce au au dreptul sasi aleaga instanta judecatoreasca sau parchet
tblack21, utilizator
pentru admiterea la SNG e sunt de ajuns codurile si procedurile sau e nevoie sa consultam si alte lucrari de specialitate ale unor diferiti profesori?
tblack21, utilizator