Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire pe cont
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire pe cont

Am primit in contul meu la [banca] Slobozia suma de 100 euro la data 16.09.2011,cand am mers la ghiseul bancii Slobozia m-i s-a spus ca am contul blocat de AFP Slobozia si banii intra dupa 24 de ore direct in contul AFP.M-am resemnat pentru ca banii mi-au fost trimisi din Spania de sora mea pt. a-mi plati datoriile.
ulterior la data 09.12.2011 mi-au fost trimisi alti 200 euro ,am mers la [banca] si mi-au dat suma de 190 euro fara comisioane si functionara m-a anuntat ca suma de 100 euro care m-ia fost poprita la data 16.09.2011 este inca in conturile bancii .
M-au trimis la AFP ,iar cei de acolo mi-au emis o situatie analitica de unde reiese ca in conturile AFP Slobozia nu a in trat suma de 100 euro sau echivalent lei ron si angajatii de la [banca] sunt vinovati ca eu trebuie sa platesc penalizari din 16.09.2011 pana in 09.12.2011
In concluzie de ce mi-au fost retinuti banii abuziv in conturile Bancii timp de aproape 3 luni de zile fara sa fie transferati in contul AFP,iar eu sunt obligat sa platesc penalizari de 180 ron din septembrie 2011 pana in prezent,pentru ca comisia de popriri a Bancii nu a virat banii legal asa cum ar fi trebuit,dupa 24 de ore.
Functionarii comisiei de popriri nu raspund la telefon pt. lamuriri si eu voi primi un raspuns peste 30 zile ,eu am primit extrasele de cont si abia azi 09.12.2011 au transferat banii in 2 transe una de 175 ron si una de 233 ron.
Ce s-a intamplat cu banii mei timp de 3 luni de zile si de ce sunt pus in situatia sa platesc penalizari din vina unei comisii a Bancii care comis o greseala sau o ilegalitate.
gi-jane2, moderator