Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Surse de finantare pentru luna ianuarie 2012!
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Surse de finantare pentru luna ianuarie 2012!

06 ianuarie 2012

A fost publicat Catalogul surselor de finantare – ianuarie 2012. Acesta cuprinde programele de finantare nerambursabila active finantate de Uniunea Europeana si Guvernul Romaniei.

Catalogul contine patru sectiuni:
Societati comerciale / Autoritati publice /ONG-uri / Universitati

Sursa: ADR Centru [ link extern ] /
[ link extern ]
Informatia este numai pt. regiunea de centru. Pt. regiunea de nord unde gasesc?
Pentru regiunea Nord-Est gasiti aici: [ link extern ] .
Buna dimineata!

Sursele de finantare sunt nationale din diverse fonduri, nu se adreseaza doar zonei de Centru!Lansarea programelor si apelurile sunt pentru toate regiunile.

ADR Centru sau Est le publica doar.

Daca dati clic pe cel de al 2-lea link
[ link extern ]
aveti articolul si pdf-urile pentru a le descarca.
Ca noutate,Autoritatea de Management pentru Programul Operational Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane (AMPOSDRU) a publicat noul calendar orientativ al lansarilor cererilor de propuneri de proiecte in ianuarie 2012.

Click pe
[ link extern ]
pentru a vedea calendarul.

Sursa: AMPOSDRU
Informaţiile oficiale despre fonduri europene la orice masura sunt postate aici:[ link extern ] /