Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

administrator

am o problema destul de complicata! 2 persoane doresc sa infiinteze o firma si doresc ca administratorul acesteia sa fie o a treia persoana, dar viitoruladministrator a avut probleme in timpul in care a fost asociat unic la o a alta firma (evaziune fiscala, a primit o amenda administrativa). Intrebarea este, poate aceasta a treia persoana sa indeplineasca aceasta calitate de administrator? va rog
incepatorius, utilizator
incepatorius, asta sună ca bancul ăla cu Bulă elev:

- Doamna profesoară, sunteţi obsedată...

Cei doi vor o firmă, sau un exhaustor de impozite şi taxe? Ce-i opreşte să caute un administrator cu frica de lege?
Asta e.... va doriti ca o persoana care a primit o amenda pt evaziune fiscala sa fie administratorul firmei dvs? ma pune pe ganduri... nu cumva a facut evaziunea pt a investi in viitoarea dvs firma? sau este un viitor asociat?
va e greau sa gasiti unul "curat"?
am pus o intrebare serioasa, credeam ca asa e si situl, nu e site de bancuri. E TATAL meu, aveti vreo problema cu asta?

va multumesc
incepatorius, utilizator
Salut!
Cred ca ar fi fost bine sa fi specificat acest fapt de la inceput. Oricine ti-ar fi raspuns in acest mod pentru ca nu ai prezentat situatia exact. E firma dvs,iar daca asociatii sunt de acord, puteti angaja pe oricine are pregatirea necesara.
Verificati cazierul fiscal si daca acea amenda nu a fost trecuta in cazier poate fi Administrator.