Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu fara plata in REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu fara plata in REVISAL

Buna.Am o societate comerciala care in luna ianuarie 2012 are cativa angajati care sunt pe concediu fara plata toata luna,trebuie sa declar si in revisal?
Daca da,in cat timp pot declara in revisal?(cererile au fost aduse in 25.01.2012)
Da, se declara in Revisal in maxim 20 de zile de la data modificarii, adica de la data intrarii in fara plata, vezi art. 3 din legea 500.
Declarati in zilele urmatoare in revisal. Aveti maxim 20 zile la dispozitie.
Nu exista niciun termen de 20 de zile pentru transmiterea suspendarii c.i.m. ... HG nr.500/2011 la art.4 alin.1 lit.c prevede ca , perioada si cauzele de suspendare a contractului individual de munca, cu exceptia cazurilor de suspendare in baza certificatelor medicale e inregistreaza in registru in termen de maximum 20 de zile lucratoare de la data suspendarii;

In speta, daca suspendarea c.i.m. a inceput la 01.01.2012 ..atunci ultima zi de transmitere prin REVISAL este 30.01.2012, inclusiv.
absentele nemotivate se trec in REVISAL?
Dar un concediu medical de 5 zile se raporteaza in REVISAL?