avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... inventar intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

inventar intreprindere individuala

Buna seara, o I. I. neplatitoare de TVA, in Registrul Inventar pe langa marfa din magazin se mai trec si Obiectele de Inventar ( ex. casa de marcat, vitrine frigorifice, rafturi, etc)? Daca da, se trece valoarea lor cu TVA sau fara? Va multumesc!!

Alte discuții în legătură

Completarea registrului inventar de o intreprindere individuala nicckoleta99 nicckoleta99 Cand se completeaza reggistru inventar la o intreprindere individuala. Eu am un magazin de haine pentru copii si nu stiu daca trebuie sa trec toate marfa pe ... (vezi toată discuția)
Magazin alimentar - tva focusq focusq Buna ziua, Doresc sa înființez un magazin alimentar și vreau sa înțeleg circuitul plații TVA către stat ( plata TVA, rambursare TVA ) ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza actele la un i.i. Florin70 Florin70 Buna seara am o inteprindere individuala recent deschisa cu obiectul de activitate comert cu amanuntul neplatitor de tva ,si as vrea sa stiu cum pot face ... (vezi toată discuția)