avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 301 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN pentru editare reviste de publicitate si pentru ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN pentru editare reviste de publicitate si pentru elevi

Buna ziua
am o mica dilema: pentru a infiinta o SC cu domeniu de activitate:
- editarea si distribuirea revistelor pentru elevi;
- editare reviste de publicitate.
Mentionez ca sunt aparitii lunare;
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 17:14, 21 Februarie 2012
5814-Activitati de editare a revistelor si periodicelor-chiar daca tiparirea este externalizata.
Daca revista face doar publicitate,atunci codul CAEN corect este:
7311-Activitati ale agentiilor de publicitate.
Multumesc mult.
Partenerul de afacere detine o SC care are obiect de activitate principal 7022 si secundar 5811, sa inteleg ca pe aceasta SC nu se poate face nimic?
5811 sunt activitati de editare a cartilor, dvs. ati spus ca editati reviste ... Se poate desfasura activitatile si pe societatea partenerului dvs. cu conditia ca intre activitatile secundare sa fie cuprinse si activitatile de editare a revistelor si obligatoriu autorizate.
Nu are relevanta ca are activitate principala 7022, totul este ca cele secundare sa fie autorizate pentru desfasurare, respectiv 5811, 5814, 5819.

Puteti infiinta o noua societate avand ca obiect de activitate principal si secundare cele mentionate anterior.
ioi.... si pentru comercializarea produselor exista vr`un cod caen? (vanzarea catre persoane fizice cu casa de marcat)
Multumesc....
referitor la vanzarea produselor e ok codul: 4618?

Alte discuții în legătură

Vreau sa ma autorizez ca pfa nazdravan nazdravan buna seara as vrea sa lansez o revista cu scop publicitar (veniturile vor fi din vanzare spatiu publicitar nu din vanzare) si as vrea sa stiu daca este ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7022 mvd1314 mvd1314 Buna ziua, am o S.C. cu CAEN principal 7022 si secundar 5811 pot sa editez reviste si brosuri de publicitate??? Multumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Autorizatii coduri caen 2ntz 2ntz Am tot cautat o lista cu codurile caen care nu necesita niciun fel de autorizatie, si singurul lucru pe care l-am gasit a fost o lista cu niste activitati insa ... (vezi toată discuția)