avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie pentru copiii stabiliti cu familia in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie pentru copiii stabiliti cu familia in strainatate

Copiii romani, nascuti in Romania, dar care intre timp sunt stabiliti cu parintii in SUA avand rezidenta americana mai au dreptul la alocatia de stat din Romania?

Alte discuții în legătură

Alocatie de stat pentru copii conform legii 61/1993 republicata Lenuta Gemeniuc Lenuta Gemeniuc ALOCATIE DE STAT pentru copii Buna ziua, Va supun atentiei urmatoarea speta: Copil nascut in SUA, cu tatal american si mama romanca, are dreptul la ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil nascut in sua corineta15 corineta15 As dori sa stiu cum pot sa solicit alocatia copilului meu recent nascut in SUA. Parintilor le este imposibil sa ajunga in Romania in urmatorul an, asa c-am ... (vezi toată discuția)
Alocatie copii in italia mimi7736 mimi7736 Ma intereseaza daca pot beneficia de alocatia europeana pt copiii mei,nascuti in Italia ambii,avem rezidenta aici si reditul tatalui care este insa italian ... (vezi toată discuția)