avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Amanare cauza pentru lipsa aparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Amanare cauza pentru lipsa aparare

Decizia ICCJ 427 din 1 februarie 2011 conform careia omisiunea pronuntarii asupra cererii de amanare pt. lipsa aparare poate fi folosita pentru a cere rejudecarea (anularea deciziei TB care a refuzat acordarea termenului pt angajare aparator (motivatia- ati avut destul timp...: problema cu timpul era o culpa, caci nu eu am programat un recurs peste 1 an).

Alte discuții în legătură

Recurs si conexare Marian Cioroianu Marian Cioroianu Sunt acelasi individ, MARIAN CIOROIANU depensionat printr-o decizie data de I.N.E.M.E.R.C.M. Bucuresti ,ulterior insusita si aplicata si de C.N.P.A.S. Dolj. ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare, art 386 lit d si e cpp BogdanVN BogdanVN Buna ziua, Am o mare nelamurire (printre f multe dezamagiri legate de justitie)... Va voi expune pe scurt o situatie pt care am doua intrebari la care va ... (vezi toată discuția)
Revizuire 2 hotarari la instanta ierarhic superioara, in baza deciziei curtii constitutionale ? cristiannegru cristiannegru proces pensii - pt. eliberare adeverinta de munca instanta de recurs a trimis cauza spre rejudecare la aceeasi instanta de fond, dar la alt complet de ... (vezi toată discuția)