Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... am nevoie de un sfat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

am nevoie de un sfat

Buna ziua am si eu o nelamurire rog un ajutor de specialitate un prieten care lucreaza in Italia fara documente vrea sa cumpere in tara o casa de la primarie din fondul primariei .Cineva de la primarie i-a spus ca poate cumpara in rate dar i-a spus ca trebuie sa dea un mic ajutor de 1000 euro .Intrebarea e poate cumpara casa in rate daca el nu dispunde de nici o adeverinta de venit nici din Italia nici in Romania?se poate cumpara sau e o smecherie la mijloc?Multumesc pentru raspunsuri.
iertați-mă dar expresia ''un mic ajutor'' n-am întâlnit-o niciodată în vreun text de lege. este dubios
Un mic ajutor pentru cei de la primarie sa poata cumpara casa care era scoasa la licitatie si el s-o castige .Stiu ca nu exista aceasta lege dar in Romania exista legea tacerii si a banului.
Va dati seama ca pe acest site isi exprima opinii cei care lucreaza in temeiul legii? Ce vreti, sa fiti sfatuit cum sa comiteti infractiuni? Cautati asta in alta parte.
Vorbiti de spaga.....de ce va este frica ? atata timp cat vi s-a pretins... Ce ajutor D-le ? asta-i spaga toata ziua...
ContSters98997, utilizator
'Micul ajutor" despre care faceti vorbire ,reprezinta interesul cuiva de a intra in posesia respectivei sume
Daca bunul face obiectul unei licitatii,si se solicita "micul ajutor",este evident ca cererea este abuziva si ca nu garanteaza si adjudecarea bunului dedus executari