Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Proprietar fara drepturi
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Proprietar fara drepturi

Am cumparat un teren intravilan in 2006 prin Contract Vinzare -Cumparare ,trecind prin toate etapele:-Cadastru,Notar,OJCPI, intabulare,totul legal.Deci dupa ce am facut actele la notar am asteptat 3 saptamini sa vina axtras de carte funciara pentru intabulare in care scrie negru pe alb ca terenul este lipsit de sarcini!! Am cerut autorizatie de constructie de la primarie si am primit un raspuns halucinant:- Terenul sa afla in zona de protectie a unei conducte de alimentare cu apa!! Si cei de la primarie ar inchide ochii daca vreau sa construiesc,dar ma obliga sa fac un fel de ,,saivan" ca pe timpuri! Eu nu mai vreau sa construiesc nimic dar vreau o chirie lunara de la proprietarul conductei{Primaria} ca si compensatie pentru lipsa de folosinta a terenului proprietatea mea dupa cum doresc! Va rog astept un sfat cum pot obliga Primaria sa ma despagubeasca pentru ca imi ingradeste dreptul de proprietate? Va multumesc si va doresc toate cele bune!!
julius.jr, utilizator