avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta peste 5000 ron la persoana juridica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta peste 5000 ron la persoana juridica

Buna ziua,
Acum 2 luni am taiat o chitanta de 5970 lei la un birou de avocatura fara sa-mi dau seama ca am depasit suma de 5000 lei. De 2 zile mi-a spus contabila de acesta graseala (mai repede nu mi-a spus ca nu a ferificat actele).
In aceasta situatie ce trebuie sa fac? din cate mi-a spus contabila ca nu se mai poate corecta

Alte discuții în legătură

Incasare client rocky2009 rocky2009 Buna ziua, am un client care vrea sa achizitioneze de la firma mea diverse produse. Acestea depasesc suma de 5000 ron. Factura o vrea pe persoana juridica. ... (vezi toată discuția)
Factura 5000 ron vdobrin vdobrin Buna ziua , trebuie sa emit o factura ce depaseste 5000 ron , insa clientul nu mi poate achita prin banca. Se poate sa emit o factura de avans pentru ... (vezi toată discuția)
Compensare datorii intre 2 societati expro expro daca soc.X are datorie la soc.Y 4500 ron, iar soc Y are datorie la soc.X 15.000 ron, si daca X plateste datoria cu chitanta , se mai face ordin de ... (vezi toată discuția)