avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... grad principal la asistentii medicali cu studii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

grad principal la asistentii medicali cu studii superioare

Buna ziua!
Sunt asistent igiena si sanatate publica-grad principal si lucrez la DSP( Scoala Postliceala Sanitara). Am absolvit FMAM din cadrul UMF, specializarea asistenta medicala( studii de lunga durata=4 ani) si Master de 2 ani- specializarea ''Managementul Unitatilor Sanitare"din cadrul UMF. Ma intereseaza daca, la 5 ani dupa terminarea FMAM, mai trebuie sa sustin examenul pentru grad principal pt specializarea asistenta medicala sau se v-a lua in considerare examenul pt grad principal dat la specializarea igiena si sanatate publica? Ma intereseaza care ar trebui sa fie salarizarea dupa sustinerea examenului de grad principal?
Mentionez ca vechimea in munca este de 20 ani. Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Pierdere grad principal DanielaPirtoc DanielaPirtoc Sunt asistenta medicala din anul 1989. Atunci am terminat Liceul sanitar. Dupa aceasta, mi-am completat studiile cu scoala postliceala, care nu exista inainte ... (vezi toată discuția)
Asistent medical cu studii superioare petrescucornelia petrescucornelia Am absolvit Liceul Sanitar in 1981 specializarea generalist -1990 schimbat specializarea in radiologie -1991 grad principal in pediatrie -1992 echivalare ... (vezi toată discuția)
Asistenta medicala versus sora medicala- grad principal roxana_ramses roxana_ramses Am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv, cui sa ma adresez!? Am absolvit Liceul Sanitar in 1983 si am lucrat pana in 1989( aprox. 5 ani si jumatate) ca ... (vezi toată discuția)