avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata in avans pentru produse ce nu se afla in stoc
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata in avans pentru produse ce nu se afla in stoc

Sunt incepator in ceea ce priveste contabilitatea si fiscalitatea...

Este posibila efectuarea unei plati in avans de la client pentru produse ce nu se afla in stoc? (in cazul magazinelor online sau celor care aduc la comanda)

In caz contrar, care este cea mai buna metoda? Cat se poate lua avans de la client? Cum recomandati sa se procedeze pentru produsele la comanda?

Alte discuții în legătură

Produs - comanda speciala la furnizor in strainatate Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! In ce conditii un magazin online poate refuza returnarea unui produs adus penru un client la comanda speciala din strainatate, fiindca acesta ... (vezi toată discuția)
Recuperare avans Antonia Tamaș Antonia Tamaș Bună ziua! Dacă am plătit un avans de 200 de lei pentru un produs care nu se află pe stoc și în câteva ore m-am răzgândit, nu mai doresc să mi se ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, as dori sa stiu cum ar trebui sa procedez in situatia ... loredanaiorgu loredanaiorgu Buna ziua, As dori sa stiu cum ar trebui sa procedez in situatia aceasta: Doresc sa vand prin intermediul unui magazin online corpuri de iluminat care nu ... (vezi toată discuția)