avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... competenta anulare act si raspundere procesuala pasiva ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

competenta anulare act si raspundere procesuala pasiva a notarului

1Are judecatoria competenta de anulare act Contract intretinere, sau este de competenta tribunalului/curtii de apel ?
2Are notarul instrumentator raspundere procesuala pasiva pt nerfespectarea prev. legii 36/1995 si cearea unui prejudiciu material sau trebuie chemata in judecata Asociatia notarilor, deoarece acesta invoca art 26 din legea amintita ?

Alte discuții în legătură

Competenta notar eraz eraz Actul de vanzare/cumparare poate fi autentificat de un notar pentru orice judet in afara zonei de competenta exclusiva a acestuia (curte de apel, camera ... (vezi toată discuția)
Succesiune, ascundere mostenitori amalia94 amalia94 Buna ziua, am o intrebare: tatal meu a decedat si am aflat abia dupa un an ( Mentionez ca tata s-a- despartit de mama in urma cu mult timp) .Actuala sotie a ... (vezi toată discuția)
Succesiune fara anuntarea celorlati mostenitori zoe2015 zoe2015 Suntem 3 frati, unul dintre ei a deschis succesiunea fara a ne anunta pe toti obtinand drepturile din masa succesorala si a celorlalti frati. Nu cunoastem in ... (vezi toată discuția)