Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate buna tuturor - avansare mapn
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

buna tuturor - avansare mapn

va rog imi puteti raspunde la o intrebare, ce va fi cu lurea gradelor de la anul in mapn
De subofiteri, ofiteri?
Depinde de mai multi factori, nu-i asa? Vechime in grad, functia pe care o detineti, studii...:)
am auzit ca de la anul se vor lua gradul l;a functii stie cineva ceva?
Ca sa fiti avansata in grad trebuie sa participati la niste cursuri si sa sustineti examen. Sau poate nu este la fel ca in Min. de Interne. :rolleyes:

Cu functiile e cam la fel, din ceea ce stiu eu. Functia doboara gradul uneori, nu-i asa ;)?
dap asa e functia doboara gradul...dar eu ma refeream la faptul ca aceste grade vor fi luate ,,nu prea stiu multe despre asta de aia intrebam
De ce nu intrebati Dvs. la biroul care se ocupa de pregatirea acestor dosare in cadrul unitatii unde lucrati? Cred ca dansii sunt cei mai in masura sa va comunice astfel de informatii, mai ales dupa avalansa de avansari ilegale din armata.