avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 639 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Soluþia pronunþatã în proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Soluþia pronunþatã în proces

Dupa 5 termeni mi-a dat castig de cauza in cele din urma, fiind accidentata pe trecere de pietoni.Avocata mi -a spus ca intre 3 si 7 zile o sa decida judecatoarea referitor la daunele materiale si morale.Nu e un pic ciudat??? Nu trebuia sa ia o decizie pe loc...?? Ce ar trebui sa fac in cazul asta?
Cel mai recent răspuns: lusyana , utilizator 13:54, 10 Ianuarie 2013
Asteptati solutia instantei. In situatia in care nu veti fi multumita, puteti formula recurs in cadrul dosarului penal, ori puteti formula o actiune separata pe pretentii in fata instantei civile (in situatia in care vi se resping daunele ori vi se acorda mai putin decat ati cerut si ati facut dovada acestora). Verificati si dumneavoastra pe portalul instantelor de judecata, pentru a fi sigura. Succes!
Multumesc frumos !
Nici macar nu gasesc dosarul meu :)
gata am gasit: 07/06/2012 Amână cauza
Solutie: respinge declaratia de abtinere formulata de titularul completului CO3
11/06/2012 Amână cauza
Solutie: Admite cererea de ajutor public judiciar Dispune scutirea reclamantei de plata taxei de timbru
18/06/2012 Amână cauza
Solutie: Amână judecata cauzei la 10.09.2012 pentru a propune probe
10/09/2012 Amână cauza
Solutie: Amână judecata cauzei la 1.10.2012 pentru audierea martorului D.E.
01/10/2012 Amână cauza
Solutie: amână judecata cauzei la 15.10.2012 pentru când părţile vor răspunde la excepţia lipsei coparticipării pasive obligatorii
15/10/2012 Amână cauza
Solutie: Amână judecarea cauzei la 29.10.2012 pentru citarea intervenientului forţat
29/10/2012 Amână cauza
Solutie: Amână judecata cauzei la 10.12.2012 pentru concluzii pe fondul cauzei
Intervenţie moderator


Am rugămintea să nu mai deschideţi noi discuţii în legătură cu aceeaşi problemă, încălcaţi pct. 3.3 din regulamentul de postare în Forum. Dacă aveţi noi întrebări, continuaţi discuţiile începute. Mulţumesc!

Gabriela Pintea


lusyana a scris:
10/12/2012 Amână cauza

Solutie: Amână pronunţarea la data de 11.12.2012

11/12/2012 Admite in parte cererea.Ce sa ma astept la asta??


AvocatIonescuDuta a răspuns:
Daca cererea de chemare in judecata a avut mai multe capete s-a admis doar partial, in mod concret instanta a respins o parte din pretentii.


consilierjr a răspuns:
poate redactarea sentintei

Alte discuții în legătură

13,000 euro daune morale pt. lovire si alte violente! kisso kisso S-a intamplat la Judecatoria Oradea.... http://portal.just.ro/InstantaDosar.aspx?idInstitutie=271&d=MjcxMDAwMDAwMDAxMDU2MDY* (vezi toată discuția)
Solutionare sau amanare handsu handsu Cum sa interpretez , si ce anume inseamna urmatoarea nota ? 21/06/2012 Încheiere Solutie: Admite cererea. 01/11/2012 Amână cauza Solutie: pentru a se ... (vezi toată discuția)
Portalul instanțelor de judecatã. detalii despre dosare. Popescu2012 Popescu2012 1. Potrivit cărei legi (regulament intern, etc.) se asigură veridicitatea detaliilor despre dosare (ne) publicate pe portalul instanțelor de judecată? ... (vezi toată discuția)