Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie banca

buna. am ramas cu o datorie de 550 euro la o banca.eu m am mutat in alta tara...banca vine sa ma caute?
Teoretic se va pune in aplicare procedura de executare silita si exista probabilitatea sa va caute. E drept ca probabilitatea este destul de mica ...
Doar nu o sa trimita agenti secreti sa va gaseasca?!!! .......In baza contractului de credit incheiat cu unitatea bancara, se va demara procedura de executare silita, contractul de credit fiind titlu executoriu, urmandu-se procedurile de executare silita asupra tuturor bunurilor mobile si imobile detinute in tara.
Daca nu posedati bunuri mobile sau imobile care sa poata fi executate silit, si nici nu desfasurati activitate salariata in Romania pentru a va putea institui poprire salariala, atunci dosarul se va aseza confortabil in fisetul unui executor judecatoresc ales de unitatea bancara sau societatea de recuperare cu care banca are incheiat contract.
Finalitatea acestei executari poate fi declararea insolvabilitatii dvs si inchiderea dosarului de recuperare, pe cale de consecita se va restitui titlu executoriu unitatii bancare.
Desigur ca urmarirea dvs, pentru executare silita poate subzista.
mersi mult.pai nu am nici casa,nici masina,in tara... si ei nu cred ca au timp sa ma caute in lumea asta mare...
Daca in tara nu aveti nimic ce poate fi executat, nu cred ca pentru o astfel de suma banca va face ceva, costurile executarii ar fi mai mari decat suma de recuperat ..., v-am spus probabilitatea este mica.
mersi mult. va doresc numai bine