Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare spor vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare spor vechime

Buna seara,

Perioada lucrata si inregistrata in cartea de munca in calitate de asociat la o Asociatie Familiala, (anii 2000-2006) asigurari ce au fost platite in baza Declaratiei de asigurare incheiata in conformitate cu OUG 41/2000, se poate lua in calcul la stabilirea sporului de vechime??
La o angajare ulterioara, in sistemul bugetar aceasta perioada lucrata si inregistrata in cartea de munca imi da dreptul la spor de vechime ?

Unde as putea gasi trimiteri in legislatie?

Multumesc anticipat.
stelaburac, utilizator