Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apel cu numar ascuns.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apel cu numar ascuns.

E adevarat ca daca sun cu nr. ascuns, si deranjez pe cineva, atunci aceea persoana nu poate afla de la politie cine a sunat-o cu nr. ascuns? si daca sun de 100-300 de ori politia doar ma poate ruga sa termin, insa nu ii va acorda respctivului nr. meu de telefon?
Acest lucru este clar catalogat ca hartuire si se poate solda cu o plangere la politie .
Da. Dar politia nu ii zice cine sunt, nu ?
Daca se ajunge la proces ba da .
Poi daca nu amenint, doar hartuiesc?
Nu conteaza si harturea este infractiune .