avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Apel cu numar ascuns.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Apel cu numar ascuns.

E adevarat ca daca sun cu nr. ascuns, si deranjez pe cineva, atunci aceea persoana nu poate afla de la politie cine a sunat-o cu nr. ascuns? si daca sun de 100-300 de ori politia doar ma poate ruga sa termin, insa nu ii va acorda respctivului nr. meu de telefon?
Cel mai recent răspuns: victor sorin , utilizator 14:38, 14 Februarie 2013
Acest lucru este clar catalogat ca hartuire si se poate solda cu o plangere la politie .
Da. Dar politia nu ii zice cine sunt, nu ?
Daca se ajunge la proces ba da .
Poi daca nu amenint, doar hartuiesc?
Nu conteaza si harturea este infractiune .

Alte discuții în legătură

Probleme revisal Munteanu Carmen Emilia Munteanu Carmen Emilia Nu mai pot face transmiterea on-line in Revisal si nu stiu ce se intampla? Am incercat sa sun la cei de la ITM Bacau dar mi-au spus ca serverul se afla la ... (vezi toată discuția)
Munca in uk buiavasi buiavasi Buna seara ! Am primit o oferta de munca la un hotel din Londra si schita contractului de munca pe care o anexez in attach cu rugamintea de a ma lamuri daca ... (vezi toată discuția)
Prelungire viza de sedere DDDAMORE DDDAMORE I am writing this question in English and offering a Google Translated version of the same question immediately following: [i]I-am scris această întrebare ... (vezi toată discuția)