avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Legislatie privind intocmirea instructiunilor de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Legislatie privind intocmirea instructiunilor de utilizare - lampi electrice?

Buna ziua,
Imi puteti spune ce act legislativ impune intocmirea de instuctiuni de utilizare la becuri/lampi electrice?
Eu am gasit doar ceva apropiat
"HOTÃRÂRE nr. 1056 din 18 octombrie 2001 privind stabilirea
cerinţelor referitoare la eficienţa şi etichetarea energetică pentru
introducerea pe piaţă a lămpilor electrice de uz casnic" dar nu am gasit negru pe alb ceva de genul.
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Sunt importator de produse alimentare in borcan sigilat de obicei ... alipuma alipuma Sunt importator de produse alimentare in borcan sigilat deobicei care deobicei expira in 24-36 luni. Eu cand vand la un distribuitor sau revanzator trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Marcaj ce dynamic0825 dynamic0825 Daca faci productie , iar produsele se vand si se folosesc numai in Romania ai nevoie de marcaj CE ? (vezi toată discuția)
H.g. nr 1633 lelcunadia lelcunadia Va rog frumos cine are H. g nr 1633/29.12.2009 publicat in M.o. nr 30/14.01.2010 privind modificarea si completarea h.g. nr 2406/2004 privind gestionarea ... (vezi toată discuția)