avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in grad profesional personal contractual
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in grad profesional personal contractual



Situatia mea fiind urmatoarea:

-am fost promovata in functia de inspector de specialitate gradul profesional II la data de 01.10.2008.

-inceapand cu 30.03.2009-04.12.2010 mi s-a suspendat contractul individual de munca in vederea cresterii copilului pana la 2 ani.

-in perioada 05.12.2010-04.12.2011 mi s-a prelungit suspendarea contractului individual de munca in vederea cresterii copilului cu handicap pana la varsta de 3 ani.

-incepand cu data de 05.12.2011 mi-am reluat activitatea in functia de inspector de specialitate cu grad profesional II.

Mentionez ca in toata aceasta perioada am primit trei evaluari ale performantelor profesionale apreciate cu calificativul -Foarte Bine.Una din evaluari este din 2008,una din 2011(partiala) si una in 2012.
Cei de la Resurse Umane spun ca nu am dreptul sa particip la examenul de promovare care are loc in aprilie.Ma poate lamuri cineva?

Alte discuții în legătură

Promovare grad superior raduineam raduineam Am promovat in functia de inspector de specialitate gradul II la data de 01.07.2007 si am efectuat activitate neintrerupta in functie pana la data de 27 ... (vezi toată discuția)
Evaluare puisor_i2000 puisor_i2000 In data de 17.11.2008 m-am angajat la o unitate sanitara in functia de inspector resurse umane......Conform evaluarii anuale urma ca in anul 2010 sa mi se ... (vezi toată discuția)
Promovarea functionarului public revenit din concediul pentru cresterea copilului carmen_iarina carmen_iarina Buna ziua. Sunt functionar public, iar din luna august 2010 si pana acum sunt in concediu pentru cresterea copilului. Intentionez sa ma intorc la munca si as ... (vezi toată discuția)