avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... venituri nevazatori
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

venituri nevazatori

Veniturile acordate persoanelor nevazatoare pot face obiectul platii contributiei lunare pentru gazduirea acestora intr-un centru de asistenta sociala .
imi puteti indica legea?
va multumesc

Alte discuții în legătură

Incadrare in grad de handicap sau pensie pentru limita de varsta? nina99 nina99 Am pe cinva care are 72 de ani si se descurca foarte greu cu pensia. Are o pensie de 440 ron in momentul de fata (15 ani fosta CAP si 7,5 la stat).E posibil ... (vezi toată discuția)
Salariu asistent personal sfirangela sfirangela mama mea are parkinson,are pensie de handicapat de gradul ii,dar acum i s-a pus si diagnoticul de schizofrenie paranoida din cauza agravarii parkinsonului si ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! apelez la cunoștințele dvs., poate v-ați mai întâlnit ... Ioana251997 Ioana251997 Bună ziua! Apelez la cunoștințele dvs., poate v-ați mai întâlnit cu o astfel de speță. Pe perioada concediului de odihnă al asistentului personal, ... (vezi toată discuția)