Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Portalul instantelor de judecata.Modificari care nu ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Portalul instantelor de judecata.Modificari care nu cred ca sunt bune.

Am observat de cateva zile ca portalul instantelor de judecata a suferit anumite modificari si nu se mai pot gasi anumite dosare.

Adica doar daca cunosti numarul de dosar mai gasesti ceea ce cauti.

Am vreo 5 procese cu aceleasi parti si nu le mai gasesc.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Am vreo 5 procese cu aceleasi parti si nu le mai gasesc.

S-or fi comasat :duh:

""S-or fi comasat :duh:""

:rofl:
Monica Hanganu, Mediator
Nu s-au comasatX-(:))

Ati incercat sa cautati?

Era bun portalul cum era si l-au stricat...
Din pacate...tot ce este bun in Romania nu rezista...X-(

Pe telefon daca caut este si mai aiurea.
Intram dupa telefon precum de la calculator.
Acum...imi apare total aiurea...
Merge bine la mine. Cred ca e posibil ca la dosarele dvs. sa se mai lucreze la bazele de date.
Acelasi lucru l-am observat si eu, insa cautarea poate fi imbunatatita pentru a returna rezultate valide:
1. Intrati pe harta, selectati orasul/instanta iar la sectiunea dosare folositi ghilimele duble in cautare : "Popescu Georgian" penal
2. Portalul a fost imbunatatit in sensul ca suporta interogarea bazei de date pentru toate orasele si toate instantele (Căutare în portal - dreapta sus), insa daca interogarea nu e facuta corespunzator, va returna rezultate eronate.
Un model de cautare:
"anghel sica" penal recurs

Folosirea ghilimelelor spune motorului de cautare sa returneze numele exact cum e scris ca si cerinta obligatorie iar restul cuvintelor sunt optionale, insa au scop prioritar in afisare (daca sunt gasite vor fi afisate primele).

Un alt exemplu (cautare in tot portalul):
"popescu marian" "parat" "admite"
Portalul va returna dosarele unde "popescu marian" este parte in proces, iar in continutul intregului dosar sunt prezente cuvintele "parat" si "admite" in mod obliogatoriu, in orice ordine.

Portalul este inca in teste, acum 2 zile la interogari de jurisprudenta nu afisa niciun rezultat ... astazi s-a reparat si am fost uimit sa constat cat de usor se pot obtine motivarile de la instantele din toata tara.

Mult noroc la cautari!