Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Perioada actualizare carte de imobil (la bloc)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Perioada actualizare carte de imobil (la bloc)

Buna ziua, m-ar interesa sa stiu la cat timp se actualizeaza, cartea de imobil intr-o Asociatie de proprietari, si in baza carei legi.Sau ori de cate ori se schimba administratorul, Comitetul etc, se reinoieste cartea de imobil? Multumesc
Cartea de imobil se actualizeaza de cate ori este nevoie, cand cineva vinde sau cumpara un apartament, de cate ori se schimba un proprietar, sau cand se muta cineva cu chirie.
ContSters241232, utilizator
Sau cind se naste un copil, ori moare cineva, se casatoreste cineva si intra un membru in familie, etc. In concluzie, ori de citeori intervine o schimbare. Se reinoieste cind nu mai este loc de scris ceva.
ContSters287867, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Ana1953 a scris:

Se reinoieste cind nu mai este loc de scris ceva.

Cartea de imobil de regula se pastreaza si in caz ca a fost completata,se anexeaza adenda,astfel incat sa existe o evidenta cronologica a tuturor locatarilor
Multumesc