Forum Discuţii juridice Executare silită Perimare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Perimare executare silita

Va rog sa-mi explicati ce inseamna: 08.04.2013
Ora estimata: 08:30
Complet: C.e.9
Tip solutie: Constată perimată cererea
Solutia pe scurt: HOT. 8.04.2013 În baza art. 252 Cod procedură civilă, constată perimată cererea introductivă. Cu drept de recurs în 5 zile de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 8.04.2013.
Document: Hotarâre 1333/2013 08.04.2013

Ora estimata: 08:30
Complet: C.e.9
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: ÎNCHEIERE 20.02.2012 În baza art. 155 indice 1 Cod procedură civilă, suspendă judecarea cauzei pentru neîndeplinirea de către creditoare a obligaţiilor procesuale de natură probatorie stabilite prin încheierea de şedinţă pronunţată la 23.01.2012. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, azi. 20.02.2012.
Document: Încheiere - Suspendare 20.02.2012

O cunostinta a fost executata silit si i-a fost vanduta la licitatie locuinta in iunie 2013, iar azi a descoperit ce scrie mai sus pe internet. Ma intreba daca a inteles corect ca banca nu mai avea dreptul de a-i vinde locuinta si daca se mai poate face ceva in sensul anularii vanzarii.
Buna ziua,
Cam asa ceva.!
Banca a facut un abuz daca acea executare se referea la apartamentul in discutie.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Ce obiect avea litigiul in care s-a constatat perimarea? Nu e vb de perimarea executarii ci de perimarea judecatii in litigiul in care s-a dat aceasta solutie.
Nr. unic (nr. format vechi) : 6761/327/2011
Data inregistrarii 27.09.2011
Data ultimei modificari: 31.05.2013
Materie: Civil
Obiect: încuviinţare executare silită PERIMARE
Stadiu procesual: Fond

Ce poate face mai departe pt anularea vanzarii?
3590/327/2012 Verificati acest dosar, o sa vedeti ca s-a obtinut in acel dosar incuviintarea executarii. Cum cererea de incuviintare se judeca in materie necontencioasa, s-a putut sa obtina incuviintarea in alt dosar decat cel perimat.
Imi puteti da si un sfat va rog, ce sa faca mai departe?