Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Tari cu care Romania nu are tratate de extradare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Tari cu care Romania nu are tratate de extradare

Poate cineva sa-mi dea o lista (sau cateva exemple) de tari cu care Romania nu are tratate de extradare? Gen Siria?

Asta inseamna ca aici ,si daca esti cautat pt. omor ca de ex. nu vei pati nimic in Siria?!

inseamna ca daca fugi acolo si ei te prind nu te pot trimite inapoi in tara.pe cai oficiale bineinteles.pe cai neoficiale, depinde pe cine ai omorat in tara.daca l-ai omorat pe basescu atunci sigur te gaseste cineva acolo si te da de mancare la serpi:)
Dar ei nu te pot aresta, judeca si incarcera acolo pt. ce ai facut in Romania? Politia romana sau procurorul de caz sa trimita probele acolo,etc?
Nimeni nu stie?
bagobond a scris:

Poate cineva sa-mi dea o lista (sau cateva exemple) de tari cu care Romania nu are tratate de extradare? Gen Siria?

.....

Romania nu are Tratat de extradare cu Kenya sau Somalia ori Indonezia etc.

Alte tari ? mai sunt?
Elvetia? Canada?