Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Neachitare cheltuieli de judecata, consecinte
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Neachitare cheltuieli de judecata, consecinte

Buna ziua! Am si eu o intrebare. Am fost condamnata cu suspendare la 8 luni cu termen de incercare 2 ani si trebuie sa platesc cheltuieli de judecata in valoare de 1500 lei. Daca nu am un venit stabil si nu pot plati acesti bani, ce consecinte sunt? Multumesc.
Daca nu achitati cheltuielile de judecata nu veti putea face reabilitarea judecatoreasca.
multumesc de raspuns. Dar ce inseamna "reabilitarea judecatoreasca" ...mai pe romaneste? Scuze, dar nu inteleg!
Vroaim sa stiu d.p.d.v. legal, ce se intampla daca nu am de unde sa dau banii astia? O sa fac inchisoare cu munca platita sau ceva de genu' asta?
adica sa nu mai aveti cazier.
Aha, multumesc mult de tot. Problema e ca eu abia ma descurc cu cheltuielile de zi cu zi, si chiar nu stiu cum o sa fac cu aceste cheltuieli de judecata care oricum mi se par enorme ptr un proces care a durat 10 minute si un dosar de 75 de pagini si cu multa colaborare din partea mea. Ma rog.... Inca o data foarte multumesc.