Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare si transmitere ReviSal la incetarea CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare si transmitere ReviSal la incetarea CIM

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: am un salariat cu CIM pe perioada determinatala a carui data de sfarsit a contractului este 31.08.2013.
Intrebarile mele:
1. care este data pe care o completez in ReviSal la incetarea contractului?
2. cand trebuie sa operez in ReviSal si sa il transmit avand in vedere ca data de 31.08.2013 este zi nelucratoare?
Va multumesc.
1. Data incetarii c.i.m. = 31.08.2013

2. Data completarii in REVISAL = 31.08.2013.

3. Data transmiteri in REVISAL = 02.09.2013 , ultima zi.
Avand in vedere ca in data de 31.08.2013 nu lucram, pot completa si transmite ReviSal in data de 30.08.2013?
Da, se poate transmite REVISAL-ul in data de 30.08.2013.
Va rog sa imi spuneti daca s-a procedat corect din punct de vedere a emiterii actelor , ca si date cronologice ultima zi lucrata fiind 29.07.2011 ( vineri):

Decizia de incetare a CIM emisa in data de 01.08.2011(luni) in care se precizeaza ca CIM inceteaza la data de 30.07.2011 ( sambata , zi nelucratoare)

Daca aceasta Decizie apare operata in Revisal cu data de 30.07.2011 (sambata) din moment ce ea pe hartie poarta data emiterii o data ulterioara si anume data de 01/08/2011(luni) nu cumva si acest amanunt poate aduce nulitatea incetarii CIM?

In Revisal raman si pot fi verificate la o sesizare ulterioara toate modificarile ( cine si ce a modificat) sau pot fi "sterse urmele"?

multumesc
Cu ce articol a incetat c.i.m.?