avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Aviz de patrundere in imobil
Discuție deschisă în Executare silită

Aviz de patrundere in imobil

Sunt executat silit decatre o banca ptr restante intr-un credit ipotecar.

Executorul desemnat de catre banca a obtinut 3 incheieri ptr incuviintarea executarii silite impotriva mea, intre care una ii da aviz de patrundere in imobil.
Precizez ca ptr acest credit am deja in derulare o poprire salariala in valoare de 1/3 din salariu .

Intrebari

= Care este rolul avizului de patrundere in imobil?
= Cand se foloseste acest aviz, la evaluarea casei sau dupa ce casa s-a vandut la licitatie?.
- Avizul de patrundere serveste si ptr depistarea bunurilor mobile ce pot fi valorificate?

Alte discuții în legătură

Ce se intampla cu dosarele de executare silita ale unor clienti in momentul in care banca creditoare este cumparata de catre o alta banca? danalex1971 danalex1971 In urma cu 2 ani am fost executat silit ptr un credit de nevoi personale fara garantie imobiliara. Am avut poprire salariala pana in momentul cand am pierdut ... (vezi toată discuția)
Poate fi scos la licitatie un imobil, simultan, de catre 2 banci? mihai1667 mihai1667 Ma aflu intr-o situatie ff. delicata. Sunt executat silit de catre 2 banci. - Banca X m-a executat ptr 2 contracte de credit, unul ipotecar si altul ... (vezi toată discuția)
Executare silita MihaiMihai67 MihaiMihai67 in cazul in care o banca vrea sa te execute silit, are dreptul sa intre in casa cu forta? Adica iti poate sparge usa si navali inauntru, pur si simplu? Si apoi ... (vezi toată discuția)