avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Tva pentru PFA neplatitor la achizitii din Uniune
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Tva pentru PFA neplatitor la achizitii din Uniune

Buna ziua,

Am un pfa neplatitor de tva, si doresc sa achititionez produse din Londra in scopul revanzarii. Cum trebuie sa procedez, sa ma inregistrez in reg op intracomunitari , si voi deveni platitor de tva, ce jurnale trebuie sa am si ce declaratii trebuie sa depun?


Multumesc.

Alte discuții în legătură

Societate neplatitoare de tva, achizitie ue lylyan lylyan Buna ziua Am o firma neplatitoare de TVA si vrem sa achizitionam Tegola pt acoperis din Polonia, o parte se va folosi ce ramane incercam sa revindem. Va rog ... (vezi toată discuția)
Produse intracomunitare - tva nicoleta56 nicoleta56 Buna, Sunt manechiurista si vreau sa imi fac PFA. De curand am gasit un furnizor de produse din Germania. Am inteles ca PFA-urile nu sint platitoare de ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392 misaaa misaaa am nevoie de o lamurire si anume: - sunt P.F.A. la norma de venit, neplatitor de TVA in Romania(am cod fiscal fara RO) - inregistrat in R.O.I., inregistrat ... (vezi toată discuția)