avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea obligatorie a locuintei
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea obligatorie a locuintei

Buna ziua.
Am citit pe site-ul avocat.net:
www.avocatnet.ro/content/art... >

Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema:
1. La ce articol din lege scrie faptul ca cei care au incheiat o asigurare facultativa care acopera riscurile de cutremur, alunecari de teren si inundatii sunt obligati sa cumpere o polita PAD, dar numai dupa cea asigurarea facultativa a expirat.
(in cazul meu am o asigurare facultativa din 2011 pe 30 ani)

Alte discuții în legătură

Asigurarea obligatorie a locuintelor dellux dellux Daca am incheiat o asigurare facultativa a locuintei de 17 euro trebuie sa am si asigurarea obligatorie PAD ? (vezi toată discuția)
Asigurarea apartamentelor in 2016 lily_nic lily_nic Buna, As vrea sa stiu daca imi fac asigurarea facultativa la apartament, full, mai trebuie sa o fac si pe cea obligatorie? Este absurd... din moment ce sunt ... (vezi toată discuția)
Lamurire asigurare obligatorie(pad) vs asigurare facultativa phoenix13 phoenix13 salut, am o asigurare facultativa (a trebuit sa o fac pt programul prima casa) in care printre riscurile asigurate se afla si in caz \\"inundatii, ... (vezi toată discuția)