avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozite vaduve veterani
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozite vaduve veterani

Daca o vaduva de veteran de razboi are terenuri agricole si paduri in mai multe localitati si in suprafata mai mare de 5ha asa cum spune codul fiscal art 284 dar la locul de domiciliu nu are , unde beneficiaza de scutirea la impozitele si taxele locale?

Alte discuții în legătură

Scutire impozit ANGEL978 ANGEL978 Buna ziua! O persoana cu grad de handicap accentuat care are domiciliul in Pitesti (la oras) poate beneficia de scutirea impozitului pe ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit teren mincinosul mincinosul doresc sa stiu daca veteranii de razboi, sunt scutite de plata impozitului pe terenul agricol din extravilan, numai in localitatea de domiciliu sau si in alte ... (vezi toată discuția)
Impozit pe teren datorat de vaduva de veteran de razboi crysenc crysenc Buna ziua, Am si eu o intrebare - sper ca am nimerit bine categoria din forum, daca nu, poate ma puteti indruma - o persoana, vaduva a unui veteran de ... (vezi toată discuția)