Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când pot sã mã pensionez?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când pot sã mã pensionez?

Buna ziua,

In contextul noii legi a pensiilor as dori sa stiu cand pot sa ma pensionez, daca am lucrat 18 ani in grupa II si sunt nascuta in aprilie 1959.
Va multumesc anticipat.
Ce stagiu de cotizare aveti.
~ Conținut șters la cerere ~
Varsta se reduce daca indeplineste stagiul complet.
Care este stagiul total de cotizare ?
Doar 18 ani de grupa ?
Pana in momentul de fata am lucrat 31 ani si 2 luni. Si daca spuneti ca stagiul se suplimenteaza cu 4 ani pentru perioada lucrata in grupa 2 ar insemna 35 ani si 2 luni...
As dori sa stiu daca in acest moment ma pot pensiona anticipat.
Va multumesc pentru ajutor.