avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 176/2010
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 176/2010

Va rog sa-mi raspundeti daca eu inteleg bine in "litera legii" art1.alin(1) punctul 31 sintagma "persoane cu functii de conducere si de control."....presupune cumulul functiei de conducere si cea a functie de contol intrucat scrie foarte clar "SI" nu "SAU" , "ORI"
31. persoanele cu funcţii de conducere şi de control, precum şi funcţionarii publici, inclusiv
cei cu statut special, care îşi desfăşoară activitatea în cadrul tuturor autorităţilor publice
centrale ori locale sau, după caz, în cadrul tuturor instituţiilor publice;

Alte discuții în legătură

Declaratii de avere si de interese -personal contractual ciancu ciancu As dori sa-mi spuneti daca intr-o instituşie publica personalul contractual - de exemplu soferi, muncitori, personalul imbarcat pe nave ...sunt obligaţi să ... (vezi toată discuția)
Declaratie de avere functionar public cu functie de executie ela76 ela76 In cazul in care sunt functionar public fara functie de conducere, pot fi obligat sa depun declaratia de avere sau doar cei cu functii de conducere au aceasta ... (vezi toată discuția)