avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare factura gpl la auto in comodat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare factura gpl la auto in comodat

buna ziua
am achizitionat o instalatie gpl pe un autoturism pentru care exista un contract de comodat pe firma si o factura pe firma pt gpl
intrucat nu pot folosi contul 603 intrucat masina nu este proprietatea firmei ce nota contabila pot folosi?

Alte discuții în legătură

Instalatie gpl roxana68 roxana68 buna ziua am achizitionat o instalatie gpl pe un autoturism pentru care exista un contract de comodat pe firma si o factura pe firma pt gpl intrucat nu pot ... (vezi toată discuția)
Amortizare instalatie auto gpl andreea88 andreea88 Buna ziua! O societate a achizitionat cu factura o instalatie de gaz GPL (pentru autoturismul din dotare folosit in regim de taxi). Cum se incadreaza aceasta ... (vezi toată discuția)
Decont cheltuieli autoturism pe baza contract de comodat persona fizica-firma. ramo1305 ramo1305 Buna ziua! Am o intrebare legata de un contract de comodat pentru un autoturism intre o persoana fizica si o firma. E vorba de acel contract de comodat pentru ... (vezi toată discuția)