avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită consemn la frontiera pentru executare silita?
Discuție deschisă în Executare silită

consemn la frontiera pentru executare silita?

Executorul are putere sa urmareasca debitorul pana/dupa frontiere? Va rog un raspuns.
Cel mai recent răspuns: dator_ro , utilizator 22:40, 17 Septembrie 2014
la ce va referiti....daca poate sa fuga tare dupa restantier ?
executorul n-are treaba cu frontiera . poate sa execute bunurile si veniturile realizate in tara.
Doar pe teritoriul Romaniei poate.
Nu poate decât în România însă problema este la întoarcerea în țară....datoria rămâne și tot vă prinde odată plus să nu voribm de comisioane și dobânzi...
Depinde si peste cati ani il prinde.
Depinde cand se prescrie creanta...
Executorul va executa bunurile dvs. Poate face asta si daca sunteti plecat din tara.

Alte discuții în legătură

Cu executorul la usa! ContSters94259 ContSters94259 Buna ziua, Am o mica nelamurire... Am o firma care e aproape de faliment;cu ceva timp in urma am fost dati in judecata de mai multe firme(3)pt.neplata,am ... (vezi toată discuția)
Executare silita pentru un credit de nevoi personale in cazul in care nu ai nici un bun ori salariu Dumieli Dumieli Ce se intampla daca nu ai bunuri ce se pot executa.. sotul are un credit de nevoi personale luat cu buletinul, fara ipoteca.. a platit ratele pana in clipa in ... (vezi toată discuția)
Credit restant - datornicul plecat din tara ai.ciprian ai.ciprian Buna ziua, As dori cateva lamuriri la urmatoarea situatie: se da un credit de nevoi personale fara giranti. Dupa aproximativ 2 ani de plata la zi incep ... (vezi toată discuția)