Forum Discuţii juridice Executare silită consemn la frontiera pentru executare silita?
Discuție deschisă în Executare silită

consemn la frontiera pentru executare silita?

Executorul are putere sa urmareasca debitorul pana/dupa frontiere? Va rog un raspuns.
la ce va referiti....daca poate sa fuga tare dupa restantier ?
executorul n-are treaba cu frontiera . poate sa execute bunurile si veniturile realizate in tara.
Doar pe teritoriul Romaniei poate.
Nu poate decât în România însă problema este la întoarcerea în țară....datoria rămâne și tot vă prinde odată plus să nu voribm de comisioane și dobânzi...
Depinde si peste cati ani il prinde.
Depinde cand se prescrie creanta...
Executorul va executa bunurile dvs. Poate face asta si daca sunteti plecat din tara.